מנהיגות

לוגו הפרלמנטמועצת נוער והפרלמנט:

רוצים להשפיע ? לשנות ? להוביל ?  זה המקום בשבילכם!

קצת מן העשייה של המועצה והפרלמנט בשוהם: שבוע הנוער בשוהם, יום חילופי שלטון עם בכירי מועצת שוהם, ארגון הופעות סטנדאפ ומסיבות לנוער, מסיבת פתיחת הקיץ, פגישות עם מקבלי ההחלטות ביישוב, "יום רביעי ללא מבחנים", ייצוג בוועדות המועצה השונות, נציגות במועצה המחוזית והארצית (בתל אביב ובכנסת), התנדבויות לאורך השנה, ימי כיף וגיבוש ועוד המון אירועים ופעילויות.

מועצות הנוער הינן הגוף הרשמי של בני הנוער בישראל אל מול גופי הממשלה ומוסדותיה. המועצות עובדות בצורה דמוקרטית והנציגים נבחרים מחט"ב, התיכונים ותנועות הנוער.

המועצה בשוהם מחולקת לשני גופים: "מועצת הנוער" המיועדת לגילאי ז'-ט', ו"הפרלמנט" המיועד לשכבות י'-יב'.

כל מועצה מתכנסת אחת לשבוע, דנה ופועלת על הנושאים אותם הם מעוניינים לקדם ולהוביל, אם זה בבתי הספר ואם זה בכלל היישוב.

לוגו מועצת הנועראז איך המועצה עובדת:

חברי המועצה אשר נבחרו מבתי הספר ומתנועות הנוער בוחרים את הצוות המוביל – מזכירות המועצה, אשר כולל את : יו"ר המועצה, סיו"ר, מזכ"ל, מבקר ויו"ר ועדת תרבות ופנאי.

יו"ר המועצה: אחראי להוביל ולהנהיג את המועצה, מנהל את מליאות המועצה, בונה את התכנית השנתית, דואג לפיקוח על הוועדות השונות ומייצג את המועצה בפורומים השונים.

סיו"ר המועצה: יד ימינו של היו"ר, מוביל ביחד עם היו"ר ומסייע לו בניהול המועצה. מחליף אותו כאשר איננו נמצא.

מזכ"ל המועצה: אחראי על הפירסום ודיברור המועצה ואירועיה, רישום פרוטוקולים ופירסומם.

מבקר המועצה: מפקח ומבקר את פעילות המועצה, המזכירות והוועדות השונות. בתוקף תפקידו לוודא כי המועצה מתנהלת על פי התקנון שנקבע ועל פי אמנת מועצות התלמידים והנוער הארצית.

יו"ר ועדת תרבות ופנאי: מנהל ומוביל את הוועדה, קובע זמני פגישות ומוודא כי הועדה מבצעת את תפקידה.

נוסף על כך, כל חבר מזכירות אחראי מתוקף תפקידו גם על ועדה אחרת:

ועדת גיבוש והתנדבות: אחראית לארגן ימי גיבוש והתנדבויות שונות לאורך השנה. חברים בה היו"ר והסיו"ר מתוקף תפקידם כמובילי המועצה.

ועדת יח"צ ושיווק: אחראית לפירסום, שיווק ולדיברור באתרי האינטרנט, העיתונות המקומית וברשתות החברתיות (אינסטגרם, סנאפצ'ט, פייסבוק וכו') של אירועי המועצה, הפעילויות לאורך השנה ומידע רלוונטי אשר מתקבל מהמועצה המחוזית/ארצית. המזכ"ל מכהן כיו"ר הועדה מתוקף תפקידו כאחראי על הפירסום והשיווק.

ועדת אתית-משפטית: אחראית לניהול תקין של המועצה, המזכירות והוועדות שהשונות, מבקרת ומפקחת כי הפעילות מתנהלת על פי הנהלים והתקנון. מבקר המועצה מכהן כיו"ר הועדה בתוקף תפקידו כאחראי על המנהל התקין של המועצה.

ועדת תרבות ופנאי: אחראית לארגון פעילויות לנוער לאורך השנה: מסיבות, סטנדאפ, מעגלי שיח, תהלוכות ומצעדים, שבוע הנוער, יום חילופי שלטון, מונית הכסף, ערב הוקרה לנוער מתנדב ועוד. יו"ר הועדה מכהן גם כנציג במזכירות המועצה.

נוסף על כל אלו, חברי המועצה אשר אינם מכהנים בתפקידי המזכירות נבחרים לייצג את המועצה בוועדות השונות של המועצה המקומית שוהם: ועדת תרבות, ועדת ספורט, ועדת אס"א (אלימות, סמים, אלכוהול), ועדת חינוך ,ועדת נוער וועדת איכות הסביבה.

בנוסף, המועצה שולחת נציגים אל המועצה המחוזית היושבת בתל אביב, והם מייצגים אותה בפני מקבלי ההחלטות ברמה המחוזית במשרד החינוך ובמנהל חברה ונוער.

מהמועצה המחוזית נבחרים נציגים למועצה הארצית אשר מייצגת את כלל בני הנוער אל מול גופי הממשלה, הכנסת, השלטון המקומי ועוד.

אמנת המועצה

תקנון העל 2017

תקנון מועצת הנוער 2018

טופס נציגות בחירות 2018

גלגל המועצות